درباره شرکت

صنایع خودرو سازی کرمان

بنا به پیشنهاد استاندار وقت جناب مهندس مرعشی و مصوبه هیئت وزیران به منظور ایجاد مزیت سرمایه گذاری در صنعت خودرو بعنوان اولین شرکت خودروساز خصوصی با تکیه بر بازار جهانی به عنوان موتور محرک صنعت، جایگاه ویژه ای در اقتصاد جهانی دارد. توسعه این صنعت در ارگ جدید بم و اهمیت آن در گسترش صنایع پایین دستی وابسته به امکانات بالقوه موثری در ایجاد اشتغال مولد منطقه با اتکا به ظرفیت های داخلی ، شناخت منابع و امکانات فراوان موجود از جمله نیروی جوان آماده به کار است.
از بزرگترین تحولات جنوب شرق کشور و دستاوردهای تاسیس منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید، احداث کارخانجات خودروسازی کرمان بدون اتکا به سرمایه گذاری دولتی و با اهدافی چون محرومیت زدایی، ارتقاء رفاه اجتماعی، تامین امنیت منطقه، پیشگامی در سرمایه گذاری و تولید خودروهای باکیفیت همراه با دانش و انتقال تکنولوژی ،تراکم زدایی صنعتی از مرکز کشور واستقرار بهینه جمعیت در سطح ملی بوده است.
این قطب صنعتی در آغاز همکاری با شرکت دوو بنیانگذاری و متعاقبا کارخانجات خودروسازی ، قطعه سازی، رنگ و تزیینات داخلی ، خدمات انبارداری ، حمل و نقل ،‌بیمه و دهها فعالیت دیگر مشتمل بر شرکت های گروه اقتصادی کرمان خودرو، کرمان موتور، خودروسازان بم، خدمات و تجارت بم خودرو، قوای محرکه، کادک، نگین بم، خودرومهر، آرمان موتورارگ، ‌آرمان الکتریک، ارگ نخل کریمان ،‌ لیزینگ خودرومهرآسا،‌ کی ویس و کارگزاری کارآمد ایجاد گردید. در حال حاضر ظرفیت تولید بیش از یکصدو پنجاه هزار دستگاه خودرو از انواع محصولات لیفان، جک، هیوندای، جیلی ... و ارائه خدمات پس از فروش و جانبی در مجموعه صنایع موجود در ارگ جدید میسر است.
بهره گیری ازظرفیت های ترانزیت هوایی ،ریلی و جاده ای برای تعاملات اقتصادی با کشورهای همسایه و وجود تاسیسات عظیم اختصاصی چون فرودگاه – هتل- گمرک- انبار - ساختمانهای مسکونی، مخابراتی، فرهنگی ،ورزشی، تفریحی و بانک ها مزیت پذیرش سرمایه گذاران و کارآفرینان را در منطقه رقم زده است بگونه ای که در حال حاضر بیش از ده هزار نیروی کار جوان متخصص درمنطقه ارگ جدید فعالیت می کنند.
صنایع خودروسازی کرمان افتخار دارد به عنوان معین شهرستان های بم،‌ریگان،‌فهرج و نرماشیر به نمایندگی از دولت تدبیر و امید در امر توسعه زیر ساختهای بهداشتی، آموزشی و ... با هدف محرومیت زدایی از مردم شریف منطقه پروژه های مورد نیاز را اجرایی نماید. همچنین تلاش نموده با احداث پرورشگاه و مراکز درمانی امید فردا و اندیشه نو در ارگ جدید در خدمت ایتام و خانواده های بهبود یافتگان پدیده شوم اعتیاد در منطقه باشد. از دستاورد های دیگر این گروه حمایت مستمر از فعالیت های درمانی زنجیره امید،‌انجمن اوتیسم و خیریه های مردم نهاد بوده است.