تلگرام اینستاگرام آپارات لینکدین 021-42724 شماره تماس

افتتاح خط تولید تزئینات داخلی شرکت خودروسازان بم

افتتاح خط تولید تزئینات داخلی شرکت خودروسازان بم با حضور استاندار کرمان : آئین گشایش خط تولید خودروسازان بم با حضور استاندارمحترم و نماینده مردم شرق کرمان، فرماندار و جمعی از مقامات محلی، مدیرعامل گروه و مدیران عامل شرکت ها در تالار پرستوی منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم برگزار گردید. در آغاز مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام اله مجید، فیلمی از مراحل ساخت کارخانه به نمایش درآمد آنگاه آقای محمدرضا میرعلینقی مدیرعامل محترم شرکت خودروسازان بم حضور مدعوین و مقامات استان را به این مراسم خوش آمد گفتند.

ایشان اظهار داشتند شرکت خودروسازان بم فعالیت خود را از سال 81 آغاز و مجموعاً یازده هزار دستگاه خودرو فولکس با برند گل در ایران توسط این مجموعه ساخته شده است. وی افزود شرکت خودروسازان بم از نخستین شرکت هایی بود که با شروع تحریم ها تولید خود را از دست داد اما ایمان راسخ مدیران و کارکنان برای ادامه مسیر موجب شد تا در سال 94 قرارداد جدیدی با یکی دیگر از برندهای مطرح دنیا بسته شود. میرعلینقی با بیان اینکه در سال 96 خط تولید بدنه سازی به اتمام رسید و در حال حاضر خط تولید تزئینات داخلی را افتتاح می کنیم، نوید داد ایجاد سالن رنگ مستقل برای خودروسازان بم را در دست اجرا داریم.

وی افزود خط تزئینات داخلی از پیشرفته ترین خطوط تولیدی موجود در ارگ جدید است و ظرفیت تولید 18دستگاه در ساعت را دارد که با توسعه آن امکان تولید یکصدهزار دستگاه خودرو در سال فراهم می آید. مدیر عامل شرکت خودروسازان بم با اشاره به تولید 3299خودرو از سال 95 تا کنون در این شرکت افزود  تا امروز بیش از 877 میلیارد ریال در این کارخانه سرمایه گذاری شده و در آینده ای نزدیک شاهد تولید مدل های جدید خودرو جیلی در این کارخانه خواهیم بود.

آقای دکتر فدایی استاندار محترم کرمان نیز ضمن اظهار خشنودی از افتتاح خط تولید خودروسازان بم فرمودند عزم استوار، اندیشه و علاقه به تولید و اشتغال درون زا در منطقه از ویژگی های مدیران صنایع خودروسازی درارگ جدید است و مدیران و صنعتگران ما در این برهه از زمان باید با کار و تلاش بیشتر مشکلات را از پیش پای خود و مردم نجیب ایران بردارند. ایشان با تأکید بر اینکه صنایع  خودروسازی کرمان یک برند برای استان است وعده داد، تمام ظرفیت و امکانات مدیران استان را برای حفظ تولید موجود، توسعه اشتغال و ایجاد فرصت های جدید به کار خواهیم گرفت.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر 120هزار نیروی جویای کار در استان وجود دارد حفظ اشتغال موجود را اولویت اصلی برنامه برشمرد و بر فعال کردن واحدهای راکد و نیمه فعال و راه اندازی صنایع جدید با استفاده از سرمایه گذارای های داخلی و خارجی و حمایت دولت برای صدور مجوزها در حداقل زمان تأکید کرد. وی افزود شهرستان بم علاوه بر اینکه سومین قطب صنعت خودروسازی کشور را دارد،ظرفیت های خوبی در بخش کشاورزی و صنایع وابسته به خرما و گردشگری دارد. ایشان ابراز امیدواری کرد به زودی طرح جامع گردشگری شرق استان که تدوین شده، مصوب و اجرایی گردد.

در ادامه مراسم آقای مهندس محمدرضا شه بخش مدیرعامل صنایع خودروسازی کرمان با اشاره به اینکه راه اندازی ارگ جدید بم و احداث کارخانجات خودروسازی اشتغال زیادی را در منطقه شرق استان کرمان فراهم آورده است افزودند آمار تولید خودرو در سال 96 در ارگ جدید بم 150هزار دستگاه بوده و حدود ده هزار نفر اشتغال مستقیم بدنبال داشته است. بعلاوه این فعالیتها منشأ درآمد قابل ملاحظه ای به میزان یک هزار و پانصد میلیارد تومان برای دولت بوده که در توسعه زیرساختها و رفاه منطقه نقش بسزایی دارد. همچنین در بخش ارزش افزوده نیز صنعت خودرو تا کنون بیش از 800میلیارد تومان به دولت پرداخت کرده است.

ایشان افزودند علیرغم اینکه به حق دولت تدبیر و امید برای خودکفایی معیشت مردم به بخش کشاورزی معافیت مالیاتی اعطا مینماید ولی می توان گفت این بخش جزء صنایع پرمصرف آب و یارانه بگیر است. امادر مقایسه بخش تولید و صنعت همواره در ایجاد ارزش افزوده، کاهش مصرف آب، توسعه اشتغال و رشد درآمدهای دولتی تأثیر مهمی داشته و شایسته است در کل کشور بویژه در منطقه محروم مورد حمایت قرار گیرد. ایشان خاطرنشان کردند برنامه صنایع خودروسازی کرمان برای پایان سال 98 رسیدن به ظرفیت 350هزار دستگاه خودرو می باشد. البته این میزان در حال حاضر از جمله رنگ و تزئینات داخلی محقق شده است اما برنامه داریم تا پایان سال1400 ظرفیت تولید خودرو را به 500هزار دستگاه افزایش دهیم که برای رسیدن به این هدف بزرگ قطعا نیاز به پشتیبانی و حمایت بی دریغ مسئولین کشوری داریم.

در ادامه مراسم خط تولید تزئینات داخلی خودروسازان بم توسط آقای دکتر فدایی استاندار محترم، نیکزادی پناه نماینده شرق استان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار بم  و سایر مدیران ارشد و مقامات محلی افتتاح و از مراحل مختلف خط تولید بازدید به عمل آمد.

در پایان مراسم میهمانان ویژه با سوار شدن بر خودروهای جیلی در تست جاده کارخانه حضور یافته و پس از پذیرایی در هتل ارگ جدید برنامه در ساعت 14:30 خاتمه یافت.

اشتراک در شبکه های اجتماعی :

مطالب مرتبط